image image
Spotkanie Młodych w Wołczynie 2018...
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 CZERWCA 2018

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i uczestniczyli w uroczystościach odpustowych św. Antoniego w naszej parafii.

2. W czerwcu, zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedzielę o godz. 17.30 a w tygodniu o 18.00.

3. Dziś przeżywamy dzień diecezjalnej pielgrzymki do Rokitna.

4. Również dzisiaj, zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, nauczycieli i pracowników szkół, na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok szkolny i katechetyczny. O godz. 11.30 zapraszamy Szkoły Podstawowe a o godz. 18.30 młodzież.

5. W poniedziałek - Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki naszej diecezji. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18.30 i na spotkanie zapraszamy katechetów ze szkół w naszej parafii.

6. We wtorek, zapraszamy na nabożeństwo i wieczorną Mszę św. czcicieli św. Antoniego oraz Franciszkański Zakon Świeckich

7. W środę zapraszamy na wieczorną Mszę św. za + o. Medarda -w 5 rocznicę jego śmierci.

8. Ostatnie przed wakacjami spotkanie dla klas VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.

9. W piątek, o godz. 8.00 zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje nauczycieli i pracowników szkół, na Mszę św. dziękczynną za rok szkolny i katechetyczny. Jako receptę na udane Wakacje z Bogiem zalecamy codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św. i spowiedź pierwszopiatkową.

10. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo a o godzinie 18.30 na Mszę św. czcicieli o. Pio oraz Grono Wspierające Ubogich. Przez cały dzień Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i orędownictwu św. O. Pio polecać będziemy wszystkich Ojców z racji Dnia Ojca.

11. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się czwarty Marsz dla Życia i Rodziny w Nowej Soli. Marsz wyruszy spod kościoła św. Józefa i ulicami miasta przejdzi do parku „Wodny Świat” obok Parku Krasnala. Po marszu zapraszamy na piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Szczegóły na plakatach i ulotkach rozdawanych przez ministrantów po Mszy św.

Jednocześnie prosimy naszych parafian a także wspólnoty parafialne o upieczenie ciast, które będą sprzedawane podczas pikniku rodzinnego za symboliczną opłatą. Pieniądze w ten sposób zebrane zostaną przekazane dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci w naszym mieście. Ciasta można dostarczać w przyszłą niedzielę czyli w dniu marszu pomiędzy godziną 9.30 a 11.30 do salki św. Franciszka.

12. 27 czerwca wyrusza z Zielonej Góry Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę, natomiast 2 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników z Otynia na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie.

13. Natomiast od 2 do 12 sierpnia z naszego miasta wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 22 lipca po Mszy św. o godz. 12.30 w parafii św. Józefa. Koszt to 140zł + 80 zł na powrót autokarem. Dla tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych pielgrzymów i złożenia ofiary – po każdej Mszy św. w zakrystii.

14. Nasza parafia organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach od 16 do 20 lipca. Zapisy do 1 lipca u br. Grzegorza.

15. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl.

16. Decyzją Władz Zakonnych od 1 lipca nastąpią zmiany. Opuści naszą parafię br. Marek Chmielewski –przeniesiony do Terliczki. Wdzięczność za jego posługę wyrazimy Mszą św. w najbliższy czwartek o godz. 18.30 . Zastąpi go w naszej parafii: br. Paweł Smoła z Rozwadowa.

17. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:+ Józefa Balawajder lat 84, + Filip Sikora noworodek, + Maria Sikora lat 76, +Klemens Litoborski lat 81 i + Andrzej Piosik lat 71. Za nich oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj95
Wczoraj191
W tygodniu286
W miesiącu3720
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)714271

Currently are 3 guests online