image image image
Spotkanie Młodych w Wołczynie 2019...
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
1 procent dobra

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.2019

1. Tydzień temu do puszek na kształcenie przyszłych pasterzy naszej parafii w Seminarium Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie zebrano ponad 4000 zł. Bóg zapłać. Natomiast w ubiegły poniedziałek sakrament bierzmowania przyjęło 103 uczniów klas ósmych i ponadgimnazjalnych. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży.

2. Jeszcze dziś na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas siódmych i III gimnazjum.

3. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 17.30 a w tygodniu o godz. 18.00. W kościele św. Barbary od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

4. W dniach od 19 do 25 maja w parafii na Pleszówku, odbędzie się tygodniowy kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie dziś o godz. 18.00

5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo majowe ze św. o. Pio a następnie na Mszę św. w intencjach zanoszonych przez Jego orędownictwo.

6. W sobotę, będzie miał miejsce dzień franciszkański dla osób zainteresowanych duchowością Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie w kościele o godz. 11.00, konferencją pt. „Jak rozpoznać Ducha Pańskiego wg. św. Franciszka”. Następnie adoracja Najświętszego Sakr. i Msza św.

7. W przyszłą niedzielę Dzień Matki. W tym dniu będziemy obchodzić również 180. rocznicę kościoła św. Antoniego. – Msza św. dziękczynna o godz. 13.00.

8. Również w przyszłą niedzielę Nowosolskie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Odrodzenie” serdecznie zaprasza na Festyn z okazji Dnia Dziecka „Trzeźwi rodzice dzieciom”. Festyn odbędzie się w godzinach od 11.00 do 17.00 przy naszym kościele św. Antoniego. Dlatego parking przy kościele będzie zamknięty. W programie: gry i zabawy dla dzieci, punkt gastronomiczny i punkt konsultacyjny.

9. W środę 29 maja w kościele św. Barbary o godz. 19.00 br. Marek Machudera, z okazji 30. rocznicy swych święceń kapłańskich, odprawi Mszę św. za katechetów „swego pokolenia” czyli z lat 70-tych: śp. br. Adama Białka i śp. br. Bogusława Piechutę.

10. Od 1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja na studia magisterskie z teologii katolickiej w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym w Zielonej Górze. Szczegóły na stronie internetowej uczelni.

11. Informacje o miejscach i formach wakacyjnego wypoczynku dla młodzieży organizowanych przez Zakon Kapucynów, znajdują się na plakatach.

12. Nasza parafia organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Zapisy u br. Grzegorza. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.

13. W dniach od 19 do 21 lipca organizowane są rekolekcje prowadzone przez o. Johne’a Bashobore. Szczegóły na plakatach. Zapisy przez stronę internetową wydarzenia.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś po Mszach św. można nabyć również płytę z filmem o świętej Weronice Giuliani pt. „Przebudzenie Giganta”. Film opowiada historię życia tej mistyczki i stygmatyczki, która rozpoznała szczególne powołanie do bycia pośredniczką miedzy Bogiem i grzesznikami, do dziś wypraszając liczne łaski Boże. Płytę można zakupić w cenie 30 zł a dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie wspólnoty klarysek kapucynek w Krakowie.

15. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:+ Bronisław Trzeciak lat 79, Teresa Barszcz lat 84 i :+ Karol Prządkiewicz lat 80. Za nich oraz za wszystkich z naszych bliskich zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj157
Wczoraj248
W tygodniu1533
W miesiącu4554
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)799844

Currently are 6 guests online