image image
Szkoła Maryi....
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 PAŹDZIERNIKA 2018

1. Dzisiaj Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Również dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej – w modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, katechetach i pracownikach szkół.

2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy także dzieci w piątki o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu:

• we wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jest to również 40 rocznica wyboru na stolicę Piotrową Jana Pawła II. Módlmy się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam Święty Papież Polak oraz o obfite łaski za Jego wstawiennictwem.

• również we wtorek o godz. 18.30 Msza św. w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

• w czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach i pracownikach szpitali i przychodni.

• w przyszłą niedzielę

- o godz. 13.00 Msza św. za Ojczyznę przez orędownictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.

- również o 13.00 Msza św. dziękczynna za inicjatorów, fundatorów i wykonawców krzyża na wieży kościoła św. Antoniego w 20. rocznicę ustawienia.

- oraz Msza św. dziękczynna uczestników pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę

4. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę po wieczornej Mszy św. w salce św. Franciszka.

5. Zapraszamy na spotkanie z profesorem Grzegorzem Kucharczykiem, który będzie mówił na temat współczesnego prześladowania i męczeństwa chrześcijan. Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 15.30 w świetlicy katolickiej Szkoły Podstawowej przy parafii św. Józefa

6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z grupy br. Adama i br. Tomasza czyli klasę 7 Szkoły Podstawowej i Gimnazjalistów.

7. Zbliża się miesiąc listopad, pamiętajmy o grobach naszych bliskich. Kartki wspominkowe, są wyłożone na stoliku przy bocznym ołtarzu i można je już składać do skrzynki na stoliku, w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o wpisanie ulicy miejsca zamieszkania osoby składającej wypominki. Pozwoli to na informowanie w ogłoszeniach, kiedy wypominki z danej ulicy będą wyczytane.

8. Zapraszamy na jesienną sesję kursu ewangelizacyjnego „Szkoła Maryi”, który odbędzie się w naszej Parafii dniach 26- 28 października. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

9. Rekolekcje dla małżeństw w Sanktuarium MB królowej Pokoju w Otyniu odbędą się w dniach 26-28 października. Szczegóły na plakatach.

10. Warto śledzić bieżące wydarzenia w Kościele i w świecie dlatego zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w zakrystii. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli + Danuta Banaszak lat 81, + Teofil Andrzejak lat 84, + Roman Wierzbicki lat 59, +Kazimierz Cejmer lat 87, + Anna Mus lat 87 i + Wiesława Maksyon lat 86. Za nich oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj113
W tygodniu343
W miesiącu3132
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)736131

Currently are 5 guests online