image image
I Synod Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej
Roraty 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

3 GRUDNIA 2018

1. Rozpoczynamy dzisiaj święty czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy od poniedziałku do soboty, na Roraty o godz. 6.30 i o godz. 18.30. Dzieci ale i dorosłych zachęcany do chodzenia na roraty z lampionami. Mszy św. o godz. 7.00 rano w Adwencie nie będzie. W pierwszym tygodniu, od poniedziałku do piątku, Neokatechumenat, zaprasza na jutrznię o godz. 6.00 rano.

2. Od dzisiaj przeżywamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi o. Zbigniew Ptak - paulin. Nauki rekolekcyjne w dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy w kościele św. Antoniego o godz. 6.30, 8.00 i 18.30.

3. Parafialny Zespół CARITAS  prowadzi kolejną edycję świątecznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara za  małą świecę to 6 - zł. Ilość świec jest ograniczona.

4. Również dziś po każdej Mszy św. Młodzież Franciszkańska Tau, na placu przed kościołem będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione babeczki. Koszt takiej babeczki to dobrowolna ofiara. Celem akcji jest przede wszystkim zapoznanie się z charyzmatem tej wspólnoty oraz zbiórka pieniędzy na ich rekolekcje formacyjne. Zachęcamy do hojności i otwartości serca!

5. Po Mszy św. będzie możliwość indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w rozbudowanym do tego naszym tabernakulum. Podobnie będzie przez kolejne dni. Jest to już końcowy etap przygotowań do ustanowienia w naszym kościele Wieczystej Adoracji.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

• We wtorek - wspomnienie św. Barbary. Uroczysta Msza św. odpustowa w naszym kościele św. Barbary o godz. 16.00. W sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich pracowników Odlewni Żeliwa w Nowej Soli i ich rodzin oraz za wszystkich dobrodziejów. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 7.15

• W czwartek – wspomnienie św. Mikołaja.

• W pierwszy piątek – wspomnienie św. Ambrożego. W godzinach przedpołudniowych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Od godziny 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, a po niej Msza św. o godz. 17.00.

• W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. roratniej o godz. 6.30 poświęcenie Niepokalanemu Sercu NMP wspólnot Rodziny Franciszkańskiej.

• W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane do puszek ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie".

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć miód z pasieki, jak również otrzymać informację o stosowaniu różnego rodzaju miodów. Natomiast w kościele rozpoczniemy zbiórkę do żywności na świąteczne paczki dla starszych, chorych i samotnych.

8. W sobotę 8 grudnia, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza na: czuwanie modlitewne dla mężczyzn „Adwent po męsku”, natomiast parafia św. Józefa zaprasza w tym dniu na Akatyst ku czci Bogurodzicy o godz. 19.00

9. Opłatki wigilijne roznosi tradycyjnie nasz organista Pan Stanisław. Prosimy o serdeczne jego przyjęcie. Nikt inny nie został upoważniony przez proboszcza do tego zadania.

10. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 14-16 grudnia Adwentowe Dni Skupienia dla chłopaków w Krakowie Olszanicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć głębiej czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

12. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: + Margareta Dobrzyńska lat 75, Za nią oraz za wszystkich naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek…

 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj46
Wczoraj308
W tygodniu46
W miesiącu2059
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)745796

Currently are 9 guests online