image image image image
Pielgrzymka Szlakiem Dawnych Ziem Polskich...
Kursy przedmałżeńskie
Kurs Alfa
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 LUTY 2018

1. Dziś Światowy Dzień Chorych. Wszystkich chorych wraz z opiekunami oraz tych, którzy w różny sposób zaangażowani są w ruch apostolstwa chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 połączoną z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Zostaną one przeznaczone na ogrzewanie naszych kościołów.

3. Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Na Mszach św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.30 i 20.00 w kościele św. Antoniego oraz o 7.15 w kościele św. Barbary, można będzie przyjąć posypanie głów popiołem. Po wieczornej Mszy św. nie będzie adoracji uwielbienia. W tym dniu wszystkich pełnoletnich katolików, aż do rozpoczęcia 60-go roku życia obowiązuje post ścisły (to znaczy najwyżej dwa posiłki lekkie i jeden do syta w ciągu dnia), natomiast wszystkich od 14-go roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały Wielki Post zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dorosłych rano po Mszy św. o godz. 8.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się terminie od 18 do 21 marca, a poprowadzi je o. Marek Metelica – kapucyn.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę po wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych.

6. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia, rozpocznie się w sobotę 17 lutego o godz. 12.00 w salce katechetycznej w Przyborowie. Nie tak jak błędnie było podawane w poprzednich tygodniach. Za pomyłkę przepraszamy.

7. Kurs przedmałżeński, dla par narzeczonych, w naszej parafii odbędzie się w dniach 9-11 marca. Szczegóły i zapisy w przez stronę internetową.

8. W środą, 21 lutego br., o godz. 18:45, w świetlicy przy kościele NMP na Pleszówku, rozpocznie się KURS ALFA. To bezpłatny kurs ewangelizacyjny dla każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś o chrześcijaństwie, pogłębić wiarę, lub podzielić się swoim doświadczeniem wiary z innymi. Zaproszone są osoby, które nic nie wiedzą o Jezusie, jak i te, które Go znają, a mają możliwość odkrywania Go na nowo. Obejmuje 10 cotygodniowych spotkań. Rozpoczyna się kolacją. Po posiłku jest wykład i spotkanie w małej grupie. Aktualnie ALFA odbywa się 169 krajach i prowadzona jest w 112 językach. Zapraszamy!

9. Zapraszamy na Drogę Krzyżową Niezłomnych na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie w piątek 9 marca o godz. 21.00 Mszą św. Trasa liczącej ok. 45 km Drogi Krzyżowej będzie przebiegać z Nowej Soli do Milska i z powrotem. Szczegółowe informacje już wkrótce.

10. Sześć miesięcy temu, były duszpasterz naszej parafii br. Zenon Pieprzak przeszedł rozległy udar mózgu. Czeka go teraz długa i kosztowna rehabilitacja. Chętni do pomocy mogą wpłacać datki na wskazane konto lub odliczyć na ten cel 1% podatku. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

11. Zachęcamy do odpisania 1% podatku na Dzieło Pomocy o. Pio. Dzięki dotacjom z tego dzieła funkcjonuje przy naszej Parafii świetlica dla dzieci oraz są dofinansowywane wyjazdy dzieci na wakacje. Szczegóły na ostatniej stronie informatora parafialnego

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nowy numer pisma: Głos św. Antoniego. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć informatory parafialne.

13. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli:  Janina Łukaszyn lat 86. Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj222
Wczoraj222
W tygodniu2301
W miesiącu7864
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)663269

Currently are 11 guests online