image image
o. John Bashobora
Głos św. Antoniego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 SIERPNIA 2017

1. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości w którym Kościół zaprasza do dobrowolnej abstynencji w intencji osób uzależnionych od alkoholu. W naszym kościele parafialnym, przy ołtarzu Matki Bożej, wystawiona jest księga abstynencji, zachęcamy do wpisywania swoich postanowień.

2. Pielgrzymi z naszej parafii i diecezji dotarli już na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim,  którzy wspierali ich trud codzienną modlitwą.

3. Zebrana w dniu dzisiejszym taca jest przeznaczona na prace remontowe w naszej Parafii. Bóg zapłać.

4. W zakrystii i w kancelarii są do nabycia cegiełki na usunięcie skutków pożaru katedry w Gorzowie.

5. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

6. 15 sierpnia to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

7. Również we wtorek Msza św. odpustowa o godz. 12.30 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP na Pleszówku.

8. W środę imieniny obchodzi nasz ks. bp Stefan Regmunt, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

9. W czwartek swoje imieniny obchodzi o. Jacek Kraskowski, nasz duszpasterz, zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.30.

10. Nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w przyszłą niedzielę o godzinie 19.30

11. Najbliższy kurs przedmałżeński weekendowy w naszej parafii odbędzie się w dniach 15-16 września. Kursy przedmałżeńskie prowadzimy tylko dla par narzeczonych. Szczegóły na stronie internetowej.

12. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Więcej informacji w gablocie.

13. Od 18 sierpnia na ekranach polskich kin będzie można oglądać film pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica”, przygotowany specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

14. Potrzebna jest pomoc dla 10-letniego Eliasza Dutkiewicza mieszkańca Nowej Soli, który potrzebuje przeszczepienia szpiku. W niedzielę 27 sierpnia w godzinach od 10.00 do 19.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 i w Parku Krasnala odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców. Zapraszamy osoby zdrowe, w wieku od 18 do 55 lat. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na krótkim wywiadzie medycznym, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zachęcamy do wyrażenia gotowości niesienia pomocy przez rejestrację a Pan Bóg sam już wybrał dawcę, ale oczekuje na jego zgodę.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

16. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli U Józef Jaśkiewicz lat 61, U Sabina Nowakowska lat 99, U Zygmunt Oryszewski lat 62 i U Kazimiera Michalska lat 84. Za nich oraz za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj341
W tygodniu4
W miesiącu4319
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)605873

Currently are 48 guests online