image image image image
Szkoła Życia Chrześcijańskiego Zapraszamy na sesje jesienną 2014...
Nie dla Halloween To nie jest chrześcijański zwyczaj...
Uroczystość Wszystkich Świętych 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych
Różaniec W październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcem!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

26 PAŹDZIERNIKA 2014 r.

 

1. Dzisiaj kończy się Tydzień Misyjny. Z tej racji młodzież z Koła Misyjnego kwestuje na rzecz misji po każdej Mszy świętej przed kościołem.

 

2. Także dzisiaj o godzinie 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie pierwszego roku przygotowania do bierzmowania.

 

3. Październik to czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy także dzieci w piątek o 17.00.

 

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

We wtorek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Imieniny ks. bpa Tadeusza Lityńskiego, pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

 

5. W najbliższą sobotę (1 listopada), obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia jest obowiązek Mszy św. Nie wystarczy jedynie nawiedzenie cmentarza. Msze św. będą odprawiane są w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 w kościele św. Antoniego oraz o godz. 19.30 w kościele św. Barbary.

 

Msza św. i procesja z różańcem za zmarłych, na cmentarzu przy ul. Wandy o godz. 14.30, w Otyniu o godz. 11.30, a w Starym Żabnie przy ul. Piaskowej o godz. 13.00. Podczas Mszy św., na cmentarzu przy ul. Wandy (o 14.30), będą zbierane ofiary na wymianę okien w salkach parafialnych św. Antoniego. Wieczorem, 1 listopada zapraszamy szczególnie młodzież na modlitewne czuwanie na cmentarzu przy ul. Wandy na godz. 20.00. Prosimy o zabranie świec lub lampionów.

W Dzień Zaduszny, niedziela 2 listopada, Msze św. celebrujemy jak w niedzielę. Zapraszamy na Nieszpory za zmarłych w kościele św. Antoniego 1 i 2 listopada o godz. 18.00. W Dzień Zaduszny zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej przy grobowcu Ojców Kapucynów o godz. 15.00. Odpust zupełny za zmarłych, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać 1 i 2 listopada uczestnicząc w pełni we Mszy św. w kościele, a od 1 do 8 listopada, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

Różańcem za zmarłych będziemy modlić się począwszy od poniedziałku 3 listopada. Będzie on połączony z wyczytywaniem imion zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych, które można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

6. Msze św. wypominkowe za zmarłych będą odprawiane w Dzień Zaduszny (2 listopada) w kościele św. Barbary o godz. 19.30 a w kościele św. Antoniego o godz. 7.00 i 13.00, oraz w każdą środę listopada o godz. 18.30. Mszach. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone wraz z wypominkami.

 

7. W kościele św. Michała w dniach 29-30 października będzie miała miejsce peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano. Szczegółowy plan znajduje się na plakacie w gablocie.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w zakrystii. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” i w „Niedzieli” bardzo ciekawe artykuły o tym, co wydarzyło się na Synodzie o Rodzinie.

 

9. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Roman Nieczyszczak lat 78, + Barbara Świtała lat 53, + Helena Pietrzak lat 80 i + Agata Szczyrba lat 92. Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin


Dzisiaj70
Wczoraj127
W tygodniu552
W miesiącu5809
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)257764

Currently are 3 guests online