image image image
Adoracja
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
Sakrament spowiedzi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020

1. Aż do odwołania obowiązuje dyspensa biskupa diecezjalnego, mówiąca że wszyscy wierni nie muszą uczestniczyć w niedzielnych nabożeństwach. "Bardzo prosimy o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy świętej transmitowanej przez radio, telewizję, czy internet.

2. Godziny Mszy świętych w kościele św. Antoniego i św. Barbary są bez zmian, ale we Mszy świętej w kościele może uczestniczyć tylko 5 osób (w tym kapłani i służba liturgiczna).

3. Nabożeństwa Drogi krzyżowej Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz wszelkie spotkania grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania. Spowiedź święta bez zmian w kościele lub w razie potrzeby zawsze można poprosić o spowiedź w domu zakonnym.

Mimo tych utrudnień nie zaniedbajmy troski o duchowe wzrastanie nas samych i naszych najbliższych

4. Prosimy o stosowanie się do komunikatów podawanych w telewizji

5. W środę – Msza św. w int. Rodzin

6. W czwartek rocznica śmierci św. Jana Pawła II – o godz. 21.37 zachęcamy do zapalenia świeci świecy w oknie i rodzinnego odśpiewania Barki. Będzie to nasza prośba o orędownictwo naszego Świętego Rodaka na czas Pandemii

7. W pierwszy piątek kapłani nie udadzą się tradycyjnie do chorych (za wyjątkiem będących w niebezpieczeństwie śmierci) ani nie będzie spowiedzi dla dzieci. Bardzo prosimy o pozostanie w tym miesiącu w domu aż do ustania pandemii

8. W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca prosimy o odprawienie indywidualnie w domu w duchowej jedności ze wspólnotą Kościoła

9. W Niedzielę Palmową nie będzie poświęcenia palm. Prosimy o pozostanie w domu i uczestnictwo w uroczystości transmitowanej w telewizji.

10. Przypominamy że obowiązek Komunii św. wielkanocnej, można wypełnić, aż do końca czerwca. Dlatego teraz w czasie pandemii koronowirusa prosimy o przełożenie swej spowiedzi przedświątecznej na czas, gdy można będzie skorzystać z sakramentu pojednania w sposób bezpieczny.


Kurs przedmałżeński, dla par narzeczonych, w naszej parafii odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia. Szczegóły i zapisy w przez stronę internetową.

11. Zachęcamy w czasie przedłużonego pobytu w domu, do lektury prasy katolickiej – do nabycia tygodnik Niedziela, Głos o. Pio. W zakrystii i kancelarii można nabyć świece wielkanocne Caritas.

12. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Leokadia Lizurej lat 84, + Zenon Jędrasiak lat 71, + Jadwiga Olechówka lat 73, +Zdzisław Rola lat 78, + Wanda Kawa lat 63, + Roman Fiałkowski lat 93 i + Zenon Gidlewski lat 66. Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...


POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA W POLSCE NAJŚWIĘTSZEMU SERCU JEZUSA I NIEPOKALANEMU SERCU MARYI


Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca!

Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie,

spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia, i błaga:

— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących,  wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.


Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,

wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości. Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem, jak to polecałeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy:

— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych, pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy, umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie obywatelskiej powinności i solidarności, bądź światłem dla umierających, powitaj umarłych w swoim Królestwie, chroń nas od wszelkiego zła

i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.


Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz,  Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi!

Przez Serce Twej Matki,  której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi, narody Polski i tak wielu innych krajów, które od wieków są Twoje, proszą dziś: przyjmij zawierzenie Twego Kościoła.

W świetle Twojego zmartwychwstania, objawionym tu trojgu dzieciom jako ucieczka i droga prowadząca do Twego Serca, poświęcamy się Twemu Przenajświętszemu Sercu i oddajemy Kościół w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy, Bądź Uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy:

— w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają, odnów wszechświat i ludzkość. Amen.

Zanieśmy nasze prośby słowami modlitwy na czas epidemii


Okaż nam miłosierdzie dobry Ojcze, Wszechmogący Wieczny Boże,

który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się nawrócił i miał życie.

Daj zdrowie chorym i odwagę tym, którzy im służą.

Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.

Niech Twoja łaska skruszy twarde serca i podniesie ręce, co bezradnie opadają.

Zabierz strach i ześlij Twego Ducha, gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj185
Wczoraj366
W tygodniu185
W miesiącu9174
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)890498

Currently are 9 guests online