image image image image
Renowacja misji
Kursy przedmałżeńskie
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

4 GRUDNIA 2016 r.

1. Rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe które są jednocześnie Renowacją Misji Parafialnych. Prowadzi je ks. Piotr Parszewski Pallotyn.

  • Dziś na wszystkich Mszach św. kazanie rekolekcyjne.
  • Od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30, 8.00 i 18.30 Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym a o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

Ponadto:

  • w poniedziałek po Mszach o 8.00 i 18.30 nauka stanowa dla mężczyzn;
  • we wtorek na Mszy św. o godz. 18.30 po kazaniu Sakrament namaszczenia chorych a po Komunii błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem każdej osoby;
  • w środę po Mszach o 8.00 i 18.30 nauka stanowa dla kobiet;
  • w czwartek po Mszach św. 30 minutowa Adoracja Pana Jezusa. Na wieczornej Mszy odnowienie ślubów i zawierzeń z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Spowiedź rekolekcyjna 15 min. przed każdą Mszą św.

Szczegółowy plan znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

2. Dziś obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary. Uroczysta Msza św. odpustowa w naszym kościele św. Barbary o godz. 11.00. W sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich pracowników odlewni żeliwa w Nowej Soli i ich rodzin.
3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

  • We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja
  • w środę – wspomnienie św. Ambrożego
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. Dziś przed kościołem uczniowie z Koła Misyjnego organizują kiermasz świąteczny. Przed kościołem również zbiórka do puszek na Kościół na wschodzie.
5. Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy Parafian do przygotowania paczki świątecznej dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Osoby, które pragną przygotować paczkę dla konkretnego dziecka prosimy, aby zgłosiły się po Mszy św. do zakrystii. Gotowe paczki można przynosić do kancelarii parafialnej, zakrystii lub do domu zakonnego do 15 grudnia.
6. Trwa święty czas Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.30, aby wraz z Maryją Jutrzenką oczekiwać Wschodzącego Słońca - Jezusa. Zapraszamy szczególnie dzieci do chodzenia na roraty z lampionami.
7. Przed nami ostatni tydzień roznoszenia opłatków wigilijnych. Roznosi je tradycyjnie nasz organista Pan Stanisław. Prosimy o serdeczne jego przyjęcie. Nikt inny nie został upoważniony przez proboszcza do tego zadania. Opłatki można również nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. W czwartek comiesięczne spotkanie Rodziny Radia Maryja o godz. 7.30 różaniec w intencji Ojczyzny, Msza św. i spotkanie formacyjne w salce św. Franciszka.
9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów.
10. W przyszłym tygodniu we wtorek 13 grudnia, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej do nabycia w zakrystii. Można nabyć również kalendarze ścienne, na Nowy Rok, ze Sługą Bożym ks. biskupem Wilhelmem Plutą.
12. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: + Irena Szczepaniak lat 90. Za nią oraz za naszych bliskich zmarłych i zmarłych Górników, módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin

Dzisiaj71
Wczoraj297
W tygodniu368
W miesiącu1751
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)519278

Currently are 4 guests online