image image image image
bł. ks. Jerzy Popiełuszko Przybył do Nowej Soli wielki patron "Solidarności"...
Konfesjonał SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED ŚWIĘTAMI:
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu Ruszyły zapisy do III Biegu...
WIGILIA JAK DOBRZE PRZEŻYĆ WIGILIĘ?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

21 GRUDNIA 2014 r.

 

1.    To już ostatnie dni Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 6.30 do środy włącznie.

2.    Posługa w konfesjonale w tym tygodniu: dzisiaj na wszystkich Mszach św., poniedziałek i wtorek od 6.30 – 12.00 oraz od 17.00 – 19.00 w środę w wigilię od 6.30 – 12.00. W pierwszy dzień świąt nie spowiadamy.

3.    Z racji trwającego Roku Życia Konsekrowanego, ks. biskup Ordynariusz Stefan Regmunt wskazał świątynie w diecezji, w których przez cały okres trwania Roku Życia Konsekrowanego można uzyskać odpust zupełny. Wśród tych świątyń jest nasz kościół parafialny św. Antoniego. Można uzyskać przez pobożne nawiedzenie naszej świątyni oraz publiczne odmówienie w niej Liturgii Godzin lub pobożne rozważanie, zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary oraz pobożnymi wezwaniami do NMP. Warunkiem uzyskania odpustu jest sakramentalna spowiedź lub trwanie w łasce uświęcającej i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach podanych przez papieża. Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłego, jeden raz w ciągu dnia.

4.    Dzisiaj do nabycia kolejny numer naszej gazetki parafialnej „Głos św. Antoniego”. W gazetce tej znajdziemy m.in. plan kolędy 2015. Cena 2 zł do nabycia u ministrantów po Mszy św.

5.    Dziś po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla drugiego roku przygotowania do bierzmowania.

6.    Młodzież Franciszkańska przygotowała opłatki z miodem. Można się nimi dzielić podczas składania wigilijnych życzeń oraz zwyczajnie spożywać z wdzięcznością Bogu za obfitość Jego darów.

7.    Sianko wigilijne do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

8.    Osoby starsze i chore pragnące przyjąć sakramenty przed świętami prosimy zgłaszać do zakrystii i kancelarii. Udamy się do nich jutro w poniedziałek przed południem.

9.    Dzień Wigilii Bożego Narodzenia obchodzimy w środę. Zachęcamy do przygotowania się do Świąt przez modlitwę oraz zwyczajową wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w dniu Wigilii. Starajmy się przeżyć Wigilię w duchu katolickim czytając przed Wieczerzą Ewangelię o Narodzeniu Jezusa, modląc się z rodziną, śpiewając kolędy. Mszy św. o 18.30 w wigilię nie będzie. Pasterkę odprawiamy: w kościele św. Barbary o godz. 21.00 i w kościele św. Antoniego o godz. 22.00 i 24.00.

10.    Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek i sobotę.

11.    W przyszłą niedzielę 28 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny z tej racji jubileusze małżeńskie obchodzić będziemy na Mszy św. o godz. 13.00. 

12.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej do nabycia w zakrystii. W „Niedzieli” dodatek „Wigilia z Niedzielą” oraz kalendarz i płyta DVD a w „Gościu Niedzielnym” dodatek „Wigilia w rodzinie katolickiej”.

13.    Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Stanisław Rakowicz lat 93 i + Marek Cichocki lat 27. Za nich oraz za wszystkich naszych zmarłych módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin


Dzisiaj160
Wczoraj506
W tygodniu160
W miesiącu6111
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)270538

Currently are 11 guests online