image image image image
Pielgrzymka na Białoruś
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
Wizyta duszpasterska
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22 STYCZNIA 2017 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w środę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w czwartek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa,
  • w piątek - wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza,
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

2. Z okazji wczorajszego Dnia Babci i dzisiejszego Dnia Dziadka – wszystkich dziadków polecamy opiece ich patronów św. Anny i św. Joachima oraz pamięci dzieci i wnuków. Przypominamy jednocześnie o szacunku i wdzięczności wobec osób starszych, przez cały rok.

3. Również dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy młodszej.

4. W poniedziałek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio wraz z Grupą Modlitwy Ojca Pio oraz Grono Wspierające Ubogich na Mszę św. o godz. 18.30. Po Mszy nabożeństwo i spotkanie formacyjne w salce św. Franciszka.

5. W piątek 27 stycznia zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.30.

6. W sobotę swoje imieniny obchodzi o. Prowincjał Tomasz Żak, pamiętajmy o nim w modlitwie, prosząc o światło Ducha Świętego.

7. Parafia św. Michała w Nowej Soli zaprasza, w przyszłą niedzielę 29 stycznia o godz. 19.00, na koncert kolęd i pastorałek zespołu wykonującego pieśni w stylu Gospel.

8. Plan kolędy na ten tydzień:

  • dzisiaj - ul. Reja, Drzewna, Żeromskiego, Podwale i Hutnicza
  • w poniedziałek -  ul. Wandy i Jaracza
  • we wtorek -  ul. Brzozowa, Skargi i Zielona
  • w środę – ul. Harcerska, Miarki, Sienna, Bohaterów Getta, Pl. Solny, Ceglana, Krzywa oraz Żwirki i Wigury

Dodatkowa kolęda dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, odbędzie się 25 stycznia. Zgłoszenie przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Do końca stycznia trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę śladami polskości na Kresy białoruskie. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje są podane na plakacie i na stronie internetowej.

10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 17-18 lutego. Zapisy w kancelarii i przez stronę internetową. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia, rozpocznie się 25 lutego o godz. 12.00 w salce katechetycznej w Przyborowie. Zainteresowani winni uzyskać skierowanie od swojego proboszcza. Natomiast 28 lutego po wieczornej Mszy św., rozpocznie się Kurs Alfa. Zapraszamy

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jest do nabycia w zakrystii. Do Gościa Niedzielnego została dołączona płyta, najsłynniejszego tenora świata, Andrei Bocelli.

12. W sobotę rozpoczynają się dla uczniów ferie zimowe. Życząc pięknej pogody, udanego wypoczynku i opieki Aniołów Stróżów, przypominamy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i pierwszym piątku miesiąca.

13. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: + Zbigniew Stasiński lat 66. Za niego oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

 

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin

Dzisiaj55
Wczoraj455
W tygodniu55
W miesiącu10069
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)539854

Currently are 6 guests online