image image image image
Tablice ogłoszeniowe Nowe tablice ogłoszeniowe...
Spotkanie Młodych XXI Spotkanie Młodych w Wołczynie galeria zdjęć....
Szkoła Życia Chrześcijańskiego Zapraszamy na sesje letnie 2014
NIEDZIELA MISYJNA Kapucyńska Niedziela Misyjna – 27 lipca 2014 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20 LIPCA 2014 r.

 

1.    W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
•    W poniedziałek – święto św. Wawrzyńca z Brindisi,
•    We wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny,
•    W środę – święto św. Brygidy, patronki Europy,
•    W czwartek – wspomnienie św. Kingi,
•    W piątek – święto św. Jakuba Apostoła oraz Krzysztofa, patrona kierowców,
•    W sobotę – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2.    Zakupiliśmy nowe tablice informacyjne, które znajdują się przy klasztorze i kościele św. Barbary i św. Antoniego. Koszt zakupu tych tablic to ponad 3 tys. 700 zł. Specjalna składka na ten cel będzie 3 sierpnia.

3.    Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, niedzielne Msze św. w kościele św. Barbary, odprawiane są o godz. 9.00 i 19.30.

4.    Biuro Parafialne w czasie wakacji czynne jest we wtorek, czwartek i sobotę.

5.    Od lipca następuje zmiana terminu spotkań grupy AA „U Antoniego” z środy na wtorek. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 18.00.

6.    We wtorek spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich po Mszy wieczornej.

7.    Wszystkich kierowców zapraszamy w piątek z okazji ich Patrona Św. Krzysztofa na  Mszę św. o godz. 18.30 ze specjalnym błogosławieństwem dla kierowców. Po tej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych na parkingu wokół kościoła.

8.    W przyszłą niedzielę w naszej parafii Niedziela Misyjna. Gościć będziemy misjonarza z Republiki Środkowej Afryki o. Tomasza Świtałę OFMCap. Wygłosi na wszystkich Mszach kazanie a po Mszy będzie zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom kapucyńskim w Afryce.

9.    W dniach od 31 lipca – 12 sierpnia z Nowej Soli i Kożuchowa wyrusza grupa Biało – Zielona Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki – 120 zł. Można dojechać na ostatni dzień pielgrzymki. Można także wziąć w niej udział poprzez pielgrzymowanie duchowe - karty Duchowego Pielgrzyma będzie można odebrać w zakrystii. Bliższe informacje na plakatach oraz na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19:30 w salce.

10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w najnowszym „Gościu Niedzielnym” wywiad z prof. Bogdanem Chazanem pt.: „Nie odłożę sumienia”.

11.    Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanych urlopów i wypoczynku, by ten czas był też okazją do uwielbiania Boga w pięknie przyrody.

12.    Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Żaneta Rybarczyk-Pochwała lat 36, + Krystyna Owsiana lat 85, + Krystyna Karpińska lat 68, + Wiktor Żuromski lat 83 i + Felicja Palto lat 82. Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin


Dzisiaj2
Wczoraj164
W tygodniu599
W miesiącu4226
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)239320

Currently are 6 guests online