image image image image
Głos św. Antoniego
Zmiany we wspólnocie
o. John Bashobora
Głos św. Antoniego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 SIERPNIA 2016 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • W poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej,
  • W środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła,
  • W czwartek – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu,
  • W piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej, odpust w Przyborowie,
  • W sobotę – wspomnienie św. Moniki,

2. Nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30 w salce św. Franciszka.

3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, misjonarz z RCA o. Piotr Michalik na potrzeby misji kapucyńskich w Afryce otrzymał z naszych ofiar 9055 zł.

4. Kurs przedmałżeński weekendowy w naszej Parafii odbędzie się w dniach 16-17 września. Zapisy w kancelarii lub drogą elektroniczną.

5. Zespól CARITAS prowadzi akcję „Z uśmiechem do szkoły". Przez cały miesiąc sierpień zbieramy artykuły szkolne. Przyniesione dary  będzie można składać do wystawionego kosza. Wszystkie ofiarowane artykuły szkolne  będą przekazane dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Za okazane serce składamy już dzisiaj Bóg zapłać!

6. Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta zaprasza na uroczystość Peregrynacji Krzyża Papieskiego św. Jana Pawła II. w naszym kościele św. Antoniego. W przyszłą niedzielę powitamy Krzyż Papieski o godz. 18.00, następnie Msza św., Droga Krzyżowa wokół kościoła i adoracja do godz. 24.00. W poniedziałek 29 sierpnia o godz. 11.00 Msza Św. dla chorych, cierpiących, uzależnionych i rodzin towarzyszących im w chorobie.

7. W przyszłą środę, 31 sierpnia, w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania ruchu społecznego Solidarność, będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, podczas Mszy św. o godz. 18.30.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia najnowsze numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Głosu Ojca Pio.

9. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Olga Ziobrowska lat 84 i + Danuta Wajs lat 83. Za nie oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj166
W tygodniu946
W miesiącu6070
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)491886

Currently are 9 guests online