image image image image
Kanonizacja papieży Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII
Szkoła Życia Chrześcijańskiego Zapraszamy na kolejną sesje 9-11 maja 2014
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu II Bieg do Pustego Grobu...
Święte Triduum Paschalne Nie sposób wyrazić tego, co dzieje się podczas wielkich uroczystości, szczególnie tych które stanowią fundamenty naszej wiary.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

20 kwietnia 2014 r.

 

1.    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu liturgii i modlitwy w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji ciemnicy i grobu szczególnie br. Adamowi i wszystkim jego pomocnikom. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 18.00, które kończą Święte Triduum Paschalne.

2.    Jutro składka przeznaczona jest na katolickie uczelnie m.in. na nasze Seminarium w Krakowie.

3.    Przez cały tydzień świętujemy Oktawę Wielkiej Nocy.

4.    W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy na II Bieg do Pustego Grobu, który wystartuje z ul. Parafialnej o godz. 15.00 i również odbędzie się na terenie naszej Parafii, ulicami: Witosa, Głowackiego, św. Barbary, Kościuszki. Zapraszamy do kibicowania biegaczom. W programie m.in. kawa Cappuccino dla Afryki, dekoracja zwycięzców w kościele o 17.00 i Msza dla biegaczy i kibiców o godz. 17.30 celebrowana przez ks. bpa Pawła Sochę. Zapraszamy do wspólnego świętowania i radości ze Zmartwychwstania Jezusa. Dziękujemy za złożone ciasto dla biegaczy i kibiców. 

5.    We wtorek rozpoczyna się w Krakowie Kapituła Prowincjalna, która wybierze nowego Prowincjała i Radę. Prosimy o modlitwę do Ducha Świętego w intencji Braci Kapitulnych.

6.    W środę o godz. 8.00 zapraszamy uczniów klas III gimnazjum na Msze przed egzaminem z prośbą o światło Ducha Św. dla nich.

7.    Także w środę czcicieli św. Ojca Pio, Grupę Modlitwy i Grono Wspierające Ubogich zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30.

8.    W piątek o godz. 13.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Adama Dyczkowskiego z poświęceniem sztandaru szkoły „Elektryk”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.    W Niedzielę Miłosierdzia wielka radość: kanonizacja papieża Polaka Jana Pawła II. Aby umożliwić udział poprzez media w tej uroczystości o godz. 10.00 zostaną zmienione godziny Mszy św. za tydzień. Msza o godz. 10.00 zostanie przeniesiona na 9.30 i będzie bez kazania, a Msza o 11.30 będzie o 12.00. W tym dniu zapraszamy na godzinę 15.00 na uwielbienie. Będziemy dziękować za dar Odkupienia i kanonizacji wielkiego Polaka. Rozpoczniemy koronką, po czym będziemy uwielbiać Pana śpiewem i modlitwą. Chętnych do grania i do śpiewu w scholii zapraszamy w sobotę na godz. 15.00 na próbę.

10.    Od przyszłej niedzieli 27 kwietnia do dnia 4 maja obchodzimy 70 tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na cele ogólnodiecezjalne CARITAS. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

11.    Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Jan Nowek lat 76, + Marek Barańczak lat 53 i + Andrzej Fedak lat 77. Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

12.    Wszystkim Parafianom i wiernym uczęszczającym do naszego kościoła oraz gościom przybyłym na święta do Nowej Soli składamy serdeczne życzenia: chrześcijańskiej radości, pokoju i dobra od Zmartwychwstałego Chrystusa. ALLELUJA!

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin


Dzisiaj42
Wczoraj756
W tygodniu3602
W miesiącu15955
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)214883

Currently are 5 guests online