image image image image
Pielgrzymka Szlakiem Dawnych Ziem Polskich...
Kursy przedmałżeńskie
Plan kolędy 2018....
Szkoła Maryi....

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZEŃ 2018

1. Dziś kolejna niedziela synodalna.

2. Z okazji dzisiejszego Dnia Babci i jutrzejszego Dnia Dziadka – wszystkich dziadków polecamy opiece ich patronów św. Anny i św. Joachima oraz pamięci dzieci i wnuków. Przypominamy jednocześnie o szacunku i wdzięczności wobec osób starszych, przez cały rok.

3. Jeszcze dziś na wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy starszej.

4. W liturgii Kościoła przeżywamy:

w czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

w piątek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa,

5. We wtorek zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio wraz z Grupą Modlitwy Ojca Pio oraz Grono Wspierające Ubogich na nabożeństwo i Mszę św.

6. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi br. Prowincjał Tomasz Żak, pamiętajmy o nim w modlitwie, prosząc o światło Ducha Świętego.

7. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z grupy młodszej, zapraszamy  na Mszę św. i spotkanie formacyjne: w piątek o godz. 18.30 klasy 3 gimnazjum a w przyszłą niedzielę klasy 7 ze Szkoły Podstawowej również o godz. 18.30

8. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego i państwowej Szkoły Muzycznej w Nowej Soli zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego. Szczegóły na plakacie.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w pensjonacie „Korona” w Modrzycy odbędzie się Koncert Karnawałowy orkiestry dętej Fermata Band działającej przy parafii św. Józefa Rzemieślnika. W programie koncertu muzyka klasyczna, filmowa i rozrywkowa. Bliższe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej.

10. Plan kolędy na ten tydzień:

Dzisiaj - ul. Kaszubska

W poniedziałek -  ul. Paderewskiego oraz kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Już dzisiaj składamy Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Podsumowanie kolędy, odbędzie się 28 stycznia na niedzielnych Mszach św. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć dodatkowe informatory parafialne.

11. Kurs przedmałżeński, dla par narzeczonych, w naszej parafii odbędzie się w dniach 9-11 marca. Szczegóły i zapisy w przez stronę internetową. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia, rozpocznie się 24 lutego w salce katechetycznej w Przyborowie. Zainteresowani winni uzyskać skierowanie od swojego proboszcza. Natomiast 21 lutego w świetlicy przy kościele na Pleszówku, rozpocznie się Kurs Alfa. Zapraszamy

12. Pary małżeńskie, zapraszamy na rekolekcje „SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE”. Rekolekcje odbędą się w dniach 9-11 lutego b.r. w domu rekolekcyjnym w Rokitnie. Informacje i zapisy pod nr tel. 601965737

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

14. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszli: + Eleonora Wszelaka lat 94 i + Mieczysław Rackiewicz lat 89 . Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj428
Wczoraj263
W tygodniu3156
W miesiącu8734
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)652657

Currently are 21 guests online