image image image image
Po Warsztatach muzycznych 24-26 III
Pielgrzymka na Białoruś
Kurs Alfa
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 MARCA 2017 r.

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych:

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dorosłych rano po Mszy św. o godz. 8.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.10.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Prowadzi je o. Zenon Maszczyk – kapucyn. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. i na Gorzkich Żalach, natomiast od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30. Spowiedź rekolekcyjna 15 minut przed każdą Mszą św.

3. Po Mszy św. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza wielkanocne świece. Ofiara za świecę to 15 zł. Dochód ze sprzedaży wspomoże mieszkańców miasta Aleppo. Ilość świec jest ograniczona. CARITAS również organizuje zbiórkę żywności, którą można przynosić  do kościoła i złożyć do wystawionych koszy. Zebrane dary zostaną przekazane dla samotnych i chorych Seniorów naszej Parafii. Za ofiarność już dzisiaj składamy  serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziś kończą się Warsztaty muzyczne, organizowane przy współpracy z Domem Kultury. Zapraszamy na koncert finałowy Warsztatów o godz. 15.30 do Domu Kultury. Wstęp wolny.

5. W czasie Wielkiego Postu, adoracje uwielbienia odbywają się w środy po wieczornej Mszy św.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

7. W przyszłą niedzielę przypada 12 rocznica śmierci. św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Zostało jeszcze 16 miejsc na pielgrzymkę Śladami Polskości po Białorusi. W środę 29 marca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami Biura Podróży. To ostatnia okazja by skorzystać z tego wyjazdu.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rokitna na Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w dniu 7 kwietnia. Więcej informacji i zapisy u Pani Ewy w kancelarii i pod numerem telefonu 503 169 144.

10. Kończą się zapisy na Bieg do Pustego Grobu. Szczegóły na stronie internetowej.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. rezurekcyjna.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Do wieczności z naszej parafii w minionym tygodniu odeszła: + Henryka Kozłowska lat 86. Za nią oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj224
Wczoraj453
W tygodniu677
W miesiącu10082
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)561757

Currently are 15 guests online