image image image image
Kurs Alfa Ruszamy od 19 marca...
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu III Bieg do Pustego Grobu, zapisało się już ponad 500 osób...
WIELKI POST Nabożeństwa wielkopostne
Dni odnowy wewnętrznej W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 MARCA 2015 r.

 

1.    Przez cały Wielki Post zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach pokutnych w kościele św. Antoniego. - Droga Krzyżowa w każdy piątek:   
dla dorosłych rano po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 17.00,   
dla młodzieży i dorosłych, po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.10,   
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

2.    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy na wykład na temat Żołnierzy Wyklętych o godz. 17.30 w salce św. Franciszka. Potem na Msze świętą o godz. 18.30 w intencji Ojczyzny oraz zmarłych, poległych i pomordowanych „Żołnierzy Wyklętych”. Po Mszy wspólny marsz w kierunku pomnika przy nowosolskim liceum, gdzie będzie apel poległych. 

3.    Od jutra do środy odbędą się rekolekcje dla szkół podstawowych nr 1 i 6, które poprowadzi ks. Ryszard Stankiewicz. Polecamy Waszej modlitwie dzieci, nauczycieli oraz rekolekcjonistę.

4.    W czwartek 5 marca o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci z klas II przygotowujących się do I Komunii św., na którym będzie poświęcenie i wręczenie dzieciom książeczek komunijnych. 

5.    W okresie Wielkiego Postu, wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na modlitwę poranną „laudesy” w salce św. Franciszka od poniedziałku do piątku o 5.00 rano.

6.    W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację. W piątek kapłani udadzą się do chorych przedpołudniem, spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza o godz. 17.00. W sobotę Rycerstwo Niepokalanej spotyka się na Mszy i adoracji o godz. 8.00.

7.    Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. rezurekcyjna.

8.    Zapraszamy na Pielgrzymkę na Litwę do Wilna i Kowna w maju, szczegóły na plakacie. Spotkanie udających się na tę pielgrzymkę odbędzie się w 7 marca (w sobotę) o godz. 11.00 w salce parafialnej.

9.    Za tydzień po Mszach Świętych wierni Parafii w Lubieszowie będą rozprowadzać cegiełki na remont dachu zabytkowego Kościoła w Rudnie.

10.    Parafialny Zespół CARITAS od następnej niedzieli prowadzić będzie zbiórkę żywności z przeznaczeniem dla ubogich wielodzietnych rodzin. Będzie można ją składać do wystawionych koszy.

11.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii.

12.    Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Helena Pańtak lat 85, + Helena Szymkun lat 90 i + Edmund Strzałkowski lat 77. Za nich oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin


Dzisiaj157
Wczoraj350
W tygodniu1609
W miesiącu2069
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)296366

Currently are 5 guests online