image image image image
Lectio divina
Beatyfikacja Polaka
o. John Bashobora
Głos św. Antoniego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 WRZEŚNIA 2016 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • We wtorek – wspomnienie św. Wincentego Paulo,
  • W  środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  • W czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, uroczystość odpustowa o godz. 18.00 w parafii św. Michała,
  • W piątek – wspomnienie św. Hieronima,
  • W sobotę - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

2. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary, dla doświadczonych trzęsieniem ziemi w środkowych Włoszech. Zebraliśmy w sumie: 3300zł.

3. Październik to czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy od soboty do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej na Mszę św. i adorację o godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 13.00.

6. Również w przyszłą niedzielę, z okazji uroczystości św. Franciszka zapraszamy, właścicieli wszelkich zwierząt domowych, na franciszkańskie błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. O godz. 14.30 pobłogosławimy pieski a o godz. 15.15 wszystkie inne zwierzęta.

7. Zakończyliśmy zapisy dla młodzieży rozpoczynającej w tym roku szkolnym przygotowanie do bierzmowania. Jeżeli jest jeszcze ktoś chętny, to prosimy o kontakt z br. Łukaszem. Pierwsze spotkanie nowej grupy, dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Zapisy dla dorosłych pragnących przyjąć bierzmowanie przyjmujemy w kancelarii w godzinach urzędowania do końca września.

8. Kurs Przedmałżeński w parafii św. Józefa w Nowej Soli rozpocznie się Mszą świętą w niedzielę 2 października o godzinie 18.30.

9. Dzisiaj do nabycia u ministrantów kolejny numer naszej gazetki „Głos św. Antoniego”. Zachęcamy również do lektury innej prasy katolickiej. Do nabycia: tygodnik Gość Niedzielny z filmem: „Bóg nie umarł”, można również nabyć Tygodnik Niedziela a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

10. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: + Jan Żejmo lat 78. Za niego oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek...

 

Ogłoszenie dodatkowe:

W imieniu naszej Wspólnoty Zakonnej oraz Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej Tau, zapraszamy do duchowego przygotowania się na Uroczystość św. Franciszka, naszego Zakonodawcy. Od dzisiaj do przyszłego poniedziałku na Mszach św. będziemy modlić się Nowenną do św. Franciszka z Asyżu:

V. Módl się za nami św. Ojcze Franciszku.

R. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste, któryś oziębłemu światu, aby go do miłości na nowo zapalić, okazał znaki odkupieńczej Męki Twej w ciele św. Ojca Franciszka, daj nam, abyśmy znamię Krzyża Twego godnie na sobie przed światem nosili i zasłużyli na nazwę prawdziwych Twoich uczniów. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj197
W tygodniu222
W miesiącu6192
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)499599

Currently are 2 guests online