image image image
Adoracja
Wielkanocny Bieg do Pustego Grobu
Sakrament spowiedzi

Głos św. Antoniego

Spis treści
Głos św. Antoniego
Pierwszy numer
Wszystkie strony

Redaktor naczelny: Jerzy Patelka tel. 693 700 762 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Asystent kościelny: br. Kazimierz Golec OFM Cap

Słowo wstępne.


Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.” (J 1, 1)


Mam przyjemność ogłosić początek naszej gazetki „Głos św. Antoniego”. Rozpoczynamy w tak pięknym czasie, świątecznym, kiedy to Słowo stało się ciałem… Jest to bardzo dobry czas na wszelki początek. Oto niedługo zaczyna się nowy rok A.D. 2012. Chcemy by Słowo było obecne pośród nas nie tylko w czasie tych świąt i w czasie Wigilii, ale trwało, prowadziło nas i przemieniało. Jest wiele przeszkód i trudności w tym, by to Słowo w nas trwało. W przypowieści o siewcy czytamy: „przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu” (Mt 13, 19). W dobie wolności słowa, którą sami sobie wywalczyliśmy, media katolickie i chrześcijańskie stanowią zdecydowaną mniejszość. Pozostałe media głoszą antychrześcijańskie wartości i wyśmiewają się z nas wierzących w Słowo, które stało się ciałem. Rośnie liczba osób zniesmaczonych telewizją i rezygnujących z tej propagandowej rozrywki. W tym kontekście Parafialna Rada Duszpasterska przy Parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli postanowiła wydawać gazetkę, która może choć w małym stopniu zapełni te braki Słowa, które są w naszym sercu. Chcemy głosić Słowo, które stało się JEZUSEM i zamieszkało między nami. Chcemy przy Nim trwać jak przy lampie. Jak czytamy w Psalmie 119: „Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce.” (Ps 119, 105).


Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia tej naszej gazetki. Będzie ona wydawana jako dwumiesięcznik, ale jeśli będzie więcej osób zaangażowanych i chętnych do tworzenia jej to będzie ukazywała się częściej. Prośmy Pana o Jego błogosławieństwo dla nas, pragnących trwać przy Słowie, które jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nasz patron św. Antoni choć przeżył zaledwie 36 lat ale jego życie było pełne Słowa, które się wypełniało i działało wiele cudów. Niech stanie się ten cud także w Nowej Soli i jak mówił bł. Jan Paweł II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!” (homilia na Placu Zwycięstwa, dn. 2 czerwca 1979 roku). Niech zstąpi Duch Twój Panie i odnowi oblicze naszej ziemi, naszej Parafii, naszego miasta Nowa Sól.


o. Grzegorz Marszałkowski OFM Cap

 Warto zobaczyć

--------------------------------------------------
---------------------------------------------------
--------------------------------------------------
--------------------------------------------------
Diecezjalna Skrzynka Intencji

Licznik odwiedzin

Dzisiaj180
Wczoraj366
W tygodniu180
W miesiącu9169
Łącznie wizyt (od 17 marca 2012)890493

Currently are 20 guests online